Hjem Turngruppen Rytmisk Gymnastikk Troppsturn Turn Kvinner/Menn Friidrett Orientering Turnhallen Turnforeningen Turnerhytten Andre grupper
 
 
Søk

Søk i websiden
 


Fire sølvmedaljer i Asker i dag!

Gymnastene fra Bergens Turnforening gjorde en flott innsats på andre dag av Glade RG-dager; sølvmedalje til Rebecca Rognaldsen Olaisen i yngre junior, sølv i lagkonkurransen både for rekruttene og minirekruttene samt sølv til duoen Bergen hvit i juniorklassen. I tillegg til masse gode resultater i enkeltredskap! Vi gratulerer og ønsker lykke til på siste dag i morgen, der BT blant annet har 4 finalister!
En rekke av våre gymnaster har vært i ilden i dag, nedenfor følger en kort oppsummering av resultatene i de ulike klassene. Mange av enkeltresultatene er tilgjengelig på Asker Tunforening sin nettside med resultatservice, se lenke nederst på siden.

Lagkonkurranse minirekrutt
1. Asker A
2. Bergen 2001
3. Njård Mini
....

Rekrutt 2-kamp
1. Melissa Groseth, Skjeberg
2. Miriam Donovan Fana
3. Hanne E. Bjøro, Njård
....
30. Amalie D. Lovik, Bergens Turnforening
(80 deltakere)

Rekrutt 3-kamp (født 2000)
1. Ylva S. Kvåle, Asker
2. Tirza Håbrekke, Asker
3. Fredrikke Tynning-Bergstuen, Asker
....
6. Pauline Krohn Næss, Bergens Turnforening
8. Pia Hiis Bergh, Bergens Turnforening
(42 deltakere)

Rekrutt 4-kamp (født 1999)
1. Emilie Swensen, Asker
2. Karoline Wennberg, Asker
3. Andrine Skodvin, Kolbotn
4. Marie Handal, Bergens turnforening
5. Sandra Iversen, Bergens Turnforening
....
17. Johanna Pennbrandt, Bergens Turnforening
18. Emma Lillebø, Bergens Turnforening
(23 deltakere)

Rekrutt lagkonkurranse
1. Asker 1999
2. Bergen 1999
3. Kolbotn hvit
....
10. Bergen 2000

Yngre junior 3-kamp
1. Vilma Taubo, Asker
2. Rebecca Rognaldsen Olaisen, Bergens Turnforening
3. Silje S. Johansen, Asker
3. Tonje Jenssen, Skjeberg
....
7. Berentine Eeg Nielsen, Bergens Turnforening
12. Thea Slettli Frønsdal, Bergens Turnforening
(19 deltakere)

Junior internasjonal klasse 4-kamp
1. Emilie Holte, Asker
2. Maiken W. Ellingsen, Asker
3. Solveig Bjelke, Asker
....
14. Eiring Nordli Edinsen, Bergens Turnforening
(26 deltakere)

Junior duo/trio
1. Nordre Land lilla
2. Bergen hvit (Berentine Eeg Nielsen og Thea Slettli Frønsdal)
3. Skjeberg sort
....
8. Bergen rosa (Frida Holmboe Skaanes og Gina Nesbø)
10. Bergen rød ( Åsne Bærug og Elise Anzjøn)
11. Bergen grønn (Kari Blø Brune og Madeleine Alvær)
18. Bergen blå (Karoline Vatne og Fanny Fasmer)
(22 deltakere)

Kvalifiserte gymnaster til finaler søndag
Følgende gymnaster er kvalifisert til finalene søndag:
Marie Handal: frittstående, tau, ring
Sandra Iversen: frittstående, køller
Pauline Krohn Næss: ball
Pia Hiis Bergh: ball

Kontakt
Bergens Turnforening
Turnhallen 55 28 69 69 / 920 500 30
post@bergensturn.com
Daglig leder: Randi Galtung Døsvig
Organisasjonsnummer 971530642
Vilhelm Bjerknes vei 22, 5081 BERGEN

Spørsmål vedrørende treningstilbud
og påmelding turn for barn og ungdom:
turn@bergensturn.com

Spørsmål vedrørende treningstilbud
og påmeding til RG for alle:
skornstad@gmail.com

Spørsmål vedrørende treningstilbud
og påmelding for voksne:
turn@bergensturn.com

Spørsmål vedrørende treningstilbud
friidrett: sigurdnjerve@gmail.com

Spørsmål vedrørende treningstilbud
orientering: dagfhole@online.no

Spørsmål vedrørende leie av Turnerhytten
Telefon: 55335810. E-post: post@bergen-turlag.no